Trotec RayJet 50 – CO2 gravírovací a řezací laser

Rayjet je kompaktní a cenově přístupná laserová gravírka a řezací stroj pro výrobce razítek, gravéry, designéry a školy. Jeho uživatelsky přívětivý software umožňuje gravírování na mnoho různých materiálů. Rayjet může gravírovat materiály, jako je guma, dřevo, papír, textil, plasty, kovy a mnoho dalších. Snadné ovládání a velká spolehlivost z něj činí ideální stroj nejen pro začátek podnikání.

Rayjet – nová koncepce.

 • Plug and Ray – snadná instalace gravírky i ovládacího programu, včetně správného nastavení parametrů gravírování
 • ovládací program Rayjet Commander – intuitivní a příjemné ovládání
 • výkon laseru 30W dovoluje využívat při gravírování téměř vždy plnou rychlost 150 cm/s
 • samoseřizovací optika
 • krokové motory pro přesný pohyb laserové hlavy
 • kompaktní rozměry gravírky
 • možnost výměny opotřebovaných mechanických dílů uživatelem
 • snadná výměna laserové trubice
 • bohaté volitelné příslušenství
 • odsávací zařízení Atmos Compact

Nové funkce RayJet Commanderu:

 • vylepšené možnosti tisku
 • funkce zoom (lupa) v MiniManageru
 • nastavení startovní pozice laseru
 • možnost nastavení parkování laseru

LASER, KTERÝ SI NEMUSÍTE KOUPIT!

Můžete si Rayjet 50 s výkonem 30W pronajmout na měsíc, rok nebo 4 roky a to včetně profesionálního odsávacího zařízení. Pojištění a záruka funkčnosti zdarma po celou dobu nájmu! Po skončení nájmu se můžete rozhodnout pro nový nájem – nebo si stroj odkoupit.

standardní příslušenství:

 • ovládací program Rayjet Commander
 • softwarové zaostřování
 • laserové ukazovátko
 • elektronicky řízená osa Z
 • elektronicky řízené odsávací zařízení Atmos Compact
 • čočka 2,0″
 • školení obsluhy a údržby gravírky při převzetí zařízení v Megaflexu

volitelné položky:

 • ofukování pracovní plochy (doporučeno) za dodatečný měsíční nájem 505,- Kč
 • řezací stůl (doporučeno pro řezání) za dodatečný měsíční nájem 296,- Kč
 • rotační přípravek s kónusy pro gravírování válcových předmětů po obvodu za dodatečný měsíční nájem 567,- Kč
 • záložní zdroj UPS (řeší nestabilní místní elektroinstalaci) za dodatečný měsíční nájem 515,- Kč
 • odvoz k zákazníkovi (včetně zaškolení): cena dle vzdálenosti od sídla MEGAFLEXu za cenu 15,- Kč/km

Nájem si můžete sjednat na dobu určitou v trvání:

 • 48 po sobě jdoucích kalendářních měsíců za 7 197,- Kč měsíčně
 • 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců za 10 290,- Kč měsíčně
 • 1 kalendářní měsíc za 14 410,- Kč
 • Všechny uvedené ceny se rozumí bez daně z přidané hodnoty (DPH).

Po skončení nájmu se můžete rozhodnout pro nový nájem – nebo si stroj odkoupit.

Součástí nájmu je plný a bezplatný servis s garancí funkce stroje do 3 dnů a obvyklé pojištění zařízení.

Vzorová smlouva na pronájem laserové gravírky Rayjet 50

Rayjet 50 - vzorová smlouva na pronájem laseru

Všeobecné pojistné podmínky pro pojištění elektroniky 

RayJet - Všeobecné pojistné podmínky

Doplňkové pojistné podmínky k pojistné smlouvě 

Rayjet - Doplňkové pojistné podmínky

Zvláštní pojistné podmínky pro technická pojištění majetku 

RayJet - Zvláštní pojistné podmínky

Nájemce má právo smlouvu kdykoli vypovědět i bez uvedení důvodu ve tříměsíční lhůtě.

Zařízení je navrženo a vyrobeno pro systém “Plug and Ray”, tedy “Připoj a Gravíruj”. Instalace a spuštění nevyžaduje žádné zvláštní schopnosti nebo znalosti a snadno je zvládne každý zkušenější uživatel počítače. Můžete si ho ale také nechat instalovat od nás.

Pro detail a případné vyplnění vaší smlouvy na pronájem zařízení nás prosím kontaktujte.

Trotec Speedy 100 – CO2 gravírovací a řezací laser

Laser, který roste s úspěchem vašeho podnikání.

Speedy 100 je první CO2 laserový stroj, který může růst s úspěchem vašeho podnikání. Můžete si pořídit laser s parametry, které potřebujete pro vaši práci s možností pozdějšího upgradu v závislosti na vašich požadavcích. Budete tak mít vždy stroj, který je přesně na míru vašim potřebám. V závislosti na vašich požadavcích lze laser použít jako laserovou gravírku nebo nástroj pro řezání.

Možnosti upgradu Speedy 100:

Upgrade rychlosti: vyšší maximální rychlost laseru pro gravírování
Upgrade výkonu: vyšší výkon laseru (do 60 W)
Aktualizace softwaru: více funkcí pro komfortní práci se Speedy 100
Rozšíření záruky: až na 5 let

Speedy 100 je gravírka zcela revoluční koncepce, umožňující upgrade stroje v okamžiku, kdy potřebujete zvýšit produktivitu výroby. Rozhodující komponenty jako laserová trubice, mechanika s InPack technologií 2. generace a bezuhlíkovými servomotory i celá elektronika jsou převzaty ze světově uznávané špičky oboru: z laseru řady Speedy 300. Speedy 100 je určen malým a středním firmám, které se rozhodnou pro moderní technologii. Umožní jim rozšířit možnosti výroby třeba o razítkové štočky z gumy, laserový popis reklamních předmětů či výrobu orientačních systémů, laserové řezání plastů, výrobu štítků pro průmysl…

Produktivitu Speedy 100 lze zvýšit dvěma způsoby. Prvním je zvýšení maximální rychlosti mechaniky ze základních 180 cm/s na 280 cm/s, tedy asi o 55%! Druhou možností je výměna laserové trubice za silnější – to v případě, že pro většinu prací máte nastaven plný výkon laseru a k dosažení požadované hloubky gravůry musíte snižovat rychlost stroje. Speedy 100 může být vybaven laserovou trubicí CO2 s výkonem od 12W do 60W a velikostí pracovní plochy 610 x 305 mm. Pro vyšší komfort obsluhy Speedy 100 lze také pořídit vyšší verzi ovládacího programu Trotec JobControl nebo instalovat volitelné příslušenství – automatické zaostřování, Air assist k ofukování místa gravírování pro čistší řez, speciální řezací stůl, rotační zařízení pro gravůru válcových předmětů, pojízdný podstavec s úložným prostorem, čočky s různou ohniskovou vzdáleností a v neposlední řadě originální odsávací zařízení Trotec Atmos Mono. Zajímavou možností je jistě i prodloužení záruční lhůty ze 2 na 5 let.

Trotec Speedy 100R – CO2 gravírovací a řezací laser

Laser, který roste s úspěchem vašeho podnikání.

Univerzální laserová CO2 gravírka, která roste s vaší firmou. Přesný pohyb laserové hlavy zajišťují stejnosměrné komutátorové servomotory. Základní vybavení obsahuje laserové ukazovátko, kovový stůl, USB rozhraní, 2 palcovou čočku, ovládací program JobControl BASIC a 1 rok záruku. Speedy 100R je určen malým a středním firmám, které se rozhodnou pro moderní technologii. Umožní jim rozšířit možnosti výroby třeba o razítkové štočky z gumy, laserový popis reklamních předmětů či výrobu orientačních systémů, laserové řezání plastů, výrobu štítků pro průmysl…

Produktivitu Speedy 100R lze zvýšit výměnou laserové trubice za silnější – to v případě, že pro většinu prací máte nastaven plný výkon laseru a k dosažení požadované hloubky gravury musíte snižovat rychlost stroje. Speedy 100R má velikost pracovní plochy 610 x 305 mm a může být vybaven laserovou trubicí CO2 s výkonem od 12W do 60W. Pro vyšší komfort obsluhy Speedy 100R lze také pořídit vyšší verzi ovládacího programu Trotec JobControl nebo instalovat volitelné příslušenství – automatické zaostřování, Air assist k ofukování místa gravírování pro čistší řez, speciální řezací stůl, rotační zařízení pro gravůru válcových předmětů, pojízdný podstavec s úložným prostorem, čočky s různou ohniskovou vzdáleností a v neposlední řadě originální odsávací zařízení Trotec Atmos Mono.

Trotec Speedy 100 fiber – vláknový laser pro značení kovů a plastů

Kompaktní vláknový laser.

Speedy 100 fiber je kompaktní model pro značení kovů a změnu barvy plastů. Toto laserové značicí zařízení s pohyblivou hlavou je vybaveno nejmodernějším vláknovým laserem. To zaručuje rychlost, flexibilitu, kvalitu a dlouhou životnost. Navíc je tento cenově zajímavý laser nejrychlejším v kategorii laserů s pohyblivou hlavou. Díky unikátní USQ technologii dokáže Speedy 100 fiber značit při rychlosti 2 m/s a to při maximálním rozlišení.

Možnosti upgrade Speedy 100 fiber:

 • Vyšší výkon (do 30 W)
 • Prodloužení záruky až na 5 let

Speedy 100 fiber je prvním laserem, který může růst spolu s úspěchy vašeho podnikání.

Většina firem má určité požadavky na značení výrobků – od sériových čísel přes čárové kódy či loga po popis výrobků. Většinou jsou tyto činnosti zajištěny dodavatelsky a to stojí čas a peníze. Speedy 100 fiber je výborným vykročením do světa přímého značení kovů a plastů. Jestli se rozhodnete popsat jeden kus nebo celou sérii výrobků je Speedy 100 fiber tou správnou volbou.

Extrémně tenký paprsek vláknového laseru spolu s velmi přesnou mechanikou dovoluje dokonale popisovat písmem velikosti 1 bodu. S narůstajícím používáním mikrofontů je tato vlastnost zvlášť účinná např. při ochraně výrobků před paděláním. Navíc bezkontaktní princip popisování zaručuje, že drahé drobné díly zůstanou popisováním nepoškozeny.

Trotec Speedy 100 flexx kombinovaný CO2 a vláknový laser

Maximální flexibilita.

Speedy 100 flexx je unikátní laserová gravírka s pohyblivou hlavou. Kompaktní laser zajišťuje maxximální flexxibilitu při používání. Jeden laserový systém, dva laserové zdroje, nekonečné množství aplikací. Značit a gravírovat lze prakticky cokoliv: od plastu nebo dřeva až po sklo nebo kov.

Nekonečno možností.

Flexibilita. Univerzálnost. Rychlost.  Jako poskytovatelé služeb v oboru gravírování a popisování budete schopni dodávat větší množství ve skvělé kvalitě a zajistit si tak věrnost vašich zákazníků. Se strojem série Speedy flexx můžete zpracovat nekonečné množství materiálů a splnit prakticky jakoukoli objednávku.

Laserová gravírka s pohyblivou hlavou s možností integrace CO2 trubice i vláknového laseru. Navíc je možné druhý laserový zdroj nainstalovat do laseru až dodatečně, čímž je Speedy 100 flexx nejvíce flexxibilním řešením v oblasti laserů. S tímto laserem lze výrazně ušetřit čas, jelikož dva materiály mohou být zpracovány v jediné úloze.
Speedy 100 flexx je určen malým a středním firmám, které se rozhodnou pro moderní technologii. Umožní jim rozšířit možnosti výroby třeba o razítkové štočky z gumy, laserový popis reklamních předmětů či výrobu orientačních systémů, laserové řezání plastů, výrobu štítků pro průmysl, ale i popis a gravírování plastů a kovových materiálů pomocí vláknového laseru.

Trotec RayJet 300 – CO2 gravírovací a řezací laser

Když chcete gravírovat, řezat nebo značit, RayJet je snadno ovladatelný, přesný, rychlý a spolehlivý.

Univerzální laserová CO2 gravírka spojující výhody laserů RayJet a Speedy 300. Ideální pro profesionály i pro váš vstup do světa gravírování. Snadná instalace a intuitivní ovládání programem RayJet Commander, jednoduchá obsluha a údržba. Softwarové zaostřování, laserové ukazovátko, feromagnetický pracovní stůl a elektronicky ovládaná výška pracovního stolu již v základní ceně. Volitelným příslušenstvím (řezací stůl, výměnné čočky, ofukování místa gravírování, rotátor) můžete zvýšit komfort obsluhy nebo rozšířit možnosti zpracování materiálů. S RayJetem 300 můžete gravírovat razítkové štočky z gumy, popisovat reklamní předměty, vyrábět orientační systémy, štítky, řezat architektonické modely ze dřeva či akrylátu nebo třeba řezat plasty.

Software RayJet Commander.

K vytvoření předlohy nebo textu lze použít několik dostupných grafických programů, jako je CorelDRAW. Úlohy pro laser jsou z grafického programu generovány pomocí tiskového ovladače a následně zařazeny do tiskové fronty v RayJet Commanderu. Aby práce byla ještě jednodušší, obsahuje software sadu přednastavených parametrů pro různé materiály. Uživatel si může všechna nastavení podle potřeby libovolně měnit.

Přidány i nové funkce RayJet Commanderu:

 • vylepšené možnosti tisku
 • funkce zoom (lupa) v MiniManageru
 • nastavení startovní pozice laseru
 • možnost nastavení parkování laseru

LASER, KTERÝ SI NEMUSÍTE KOUPIT!

Můžete si Rayjet 300 s výkonem 60W pronajmout na měsíc, rok nebo 4 roky a to včetně profesionálního odsávacího zařízení. Pojištění a záruka funkčnosti zdarma po celou dobu nájmu! Po skončení nájmu se můžete rozhodnout pro nový nájem – nebo si stroj odkoupit.

standardní příslušenství:ovládací program Rayjet Commander

 • softwarové zaostřování
 • laserové ukazovátko
 • elektronicky řízená osa Z
 • elektronicky řízené odsávací zařízení Atmos Mono s dvoustupňovou filtrací (prach a zápach)
 • čočka 1,5″
 • pojízdný podstavec
 • školení obsluhy a údržby gravírky při převzetí zařízení v Megaflexu

volitelné položky:

 • ofukování pracovní plochy (doporučeno) za dodatečný měsíční nájem 412,- Kč
 • řezací stůl (doporučeno pro řezání) za dodatečný měsíční nájem 278,- Kč
 • rotační přípravek s kónusy pro gravírování válcových předmětů po obvodu za dodatečný měsíční nájem 814,- Kč
 • záložní zdroj UPS (řeší nestabilní místní elektroinstalaci) za dodatečný měsíční nájem 515,- Kč
 • odvoz k zákazníkovi (včetně zaškolení): cena dle vzdálenosti od sídla MEGAFLEXu za cenu 15,- Kč/km

Nájem si můžete sjednat na dobu určitou v trvání:

 • 48 po sobě jdoucích kalendářních měsíců za 16 741,- Kč měsíčně
 • 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců za 23 935,- Kč měsíčně
 • 1 kalendářní měsíc za 33 519,- Kč

Všechny uvedené ceny se rozumí bez daně z přidané hodnoty (DPH).

Po skončení nájmu se můžete rozhodnout pro nový nájem – nebo si stroj odkoupit.

Součástí nájmu je plný a bezplatný servis s garancí funkce stroje do 3 dnů a obvyklé pojištění zařízení.

Vzorová smlouva na pronájem laserové gravírky Rayjet 300 

Rayjet 300 - vzorová smlouva na pronájem

Všeobecné pojistné podmínky pro pojištění elektroniky 

RayJet - Všeobecné pojistné podmínky

Doplňkové pojistné podmínky k pojistné smlouvě 

Rayjet - Doplňkové pojistné podmínky

Zvláštní pojistné podmínky pro technická pojištění majetku 

RayJet - Zvláštní pojistné podmínky

Nájemce má právo smlouvu kdykoli vypovědět i bez uvedení důvodu ve tříměsíční lhůtě.

Zařízení je navrženo a vyrobeno pro systém “Plug and Ray”, tedy “Připoj a Gravíruj”. Instalace a spuštění nevyžaduje žádné zvláštní schopnosti nebo znalosti a snadno je zvládne každý zkušenější uživatel počítače. Můžete si ho ale také nechat instalovat od nás.

Pro detail a případné vyplnění vaší smlouvy na pronájem zařízení nás prosím kontaktujte.

Trotec Speedy 300 – gravírovací a řezací CO2 laser

Produktivita v průběhu mnoha let.

Trotec Speedy 300 CO2 laser je laserový stroj, který splňuje nejvyšší nároky. V závislosti na požadavku, je možné jej použít jako laserovou gravírku nebo laserový řezací stroj. Speedy 300 představuje inovativní design při použití nejkvalitnějších součástek. Laser Speedy 300 nabízí nedosažitelnou spolehlivost a maximální produktivitu v průběhu mnoha let.

Možnost upgradu na verzi flexx pro maxximální flexxibilitu.

Každý Speedy 300 může být kdykoliv vybaven přídavným laserovým zdroje, a tak být upgradován na verzi Speedy 300 flexx. V důsledku toho, Váš Trotec laser roste s úspěchem vašeho podnikání – můžete se sami rozhodnout, kdy!

Laser Speedy 300 pro gravéry a výrobce razítek se středním a vyšším objemem výroby. Nová generace univerzálních gravírovacích strojů při jejichž konstrukci bylo využito poznatků a zkušeností z provozu laserů Trotec Speedy I a Speedy II. S maximální rychlostí gravírování 355 cm/s nejrychlejší gravírka v kategorii laserů s pohyblivou hlavou na trhu. Umožňuje řezat nebo gravírovat většinu materiálů jako dřevo, gumu, plasty, sklo, kámen,kůže a podobně. Tyto lasery jsou vhodné pro popis reklamních předmětů, trofejí a ocenění, pro výrobu orientačních systémů nebo řezání architektonických modelů ze dřeva či akrylátu. Pro gravírování a řezání tenkých fólií lze použít vakuový stůl .

Trotec Speedy 300 fiber – vláknový laser pro značení kovů a plastů

Nejvyšší produktivita s technologií vláknového laseru.

Speedy 300 fiber v sobě spojuje výhody technologie vláknového laseru a laserových strojů Trotec s pohyblivou hlavou. Tento středně velký laser znamená produktivitu, úspornost a přesnost. S 50 wattovou verzí vláknového laserového zdroje mohou být dokonce i kovy označeny laserem velmi rychle. Další výhodou tohoto stroje je zrychlení 5G, což je unikátní vlastnost nabízející maximální produktivitu pro laserového uživatele.

Možnost upgradu na verzi flexx pro maxximální flexxibilitu.

Speedy 300 fiber  může být dodatečně vybaven přídáním druhého laserového zdroje, a tak být upgradován na verzi Speedy 300 flexx. Tak jste připraveni na budoucnost. CO2 zdroj lze namontovat kdykoliv budete chtít.

Laser je vhodný pro popisování a gravírování kovových reklamních nebo dárkových předmětů, elektronických součástek, značení výrobků v lékařském, automobilovém nebo leteckém průmyslu. Značit je možné i plasty změnou barvy bez narušení povrchu. Jestli se rozhodnete popsat jeden kus nebo celou sérii výrobků je Speedy 300 fiber tou správnou volbou.

Trotec Speedy 300 flexx – kombinovaný CO2 a vláknový laser

Jedna mechanika, dva laserové zdroje, nekonečné množství využití.

Unikátní Speedy 300 flexx je laserová gravírka extra třídy. Poskytuje exxtra rychlost a maxximální flexxibilitu ve vašich aplikacích. Značit a gravírovat může prakticky cokoli: od plastů nebo dřeva po sklo nebo kov, a navíc předměty, složené ze dvou různých materiálů, můžete značit dokonce najednou. Je to poprvé, kdy jsou CO2 a vláknový laser integrovány do Speedy.

Rozšiřte vaše obchodní aktivity.

… se Speedy 300 flexx, univerzálním laserovým řezacím a gravírovacím strojem. Použití obou laserových zdrojů v jedné úloze bez nutnosti výměny laseru, čočky nebo ručního zaostřování. Speedy 300 flexx se zrychlením 5G a maximální rychlostí 355 cm/s je skutečně impozantní – zajišťuje maximální produktivitu uživatelům strojů Trotec.

Speedy 300 flexx je výjimečný laserový systém s možností integrace CO2 trubice i vláknového laseru. Navíc je možné druhý laserový zdroj nainstalovat do laseru až dodatečně, čímž je Speedy 300 flexx nejvíce flexxibilním řešením v oblasti laserů. Můžete upgradovat kdykoliv chcete – to znamená, že si můžete koupit Speedy 300 s CO2 trubicí a přidat vláknový laser ve chvíli, kdy ho budete potřebovat. S tímto laserem lze výrazně ušetřit čas, jelikož dva materiály mohou být zpracovány v jediné úloze. Lze s ním popisovat, gravírovat a řezat všechny druhy materiálů. Rozšiřte Váš byznys a nabídněte nové produkty a služby!

Trotec Speedy 360 – CO2 gravírovací a řezací laser

Optimalizovaná pracovní plocha produktivita.

S pracovní plochou 813 x 508 mm umožňuje Speedy 360 použít standardizované velikosti materiálu, což vám umožní ušetřit čas a peníze na přípravu materiálů, používat více polotovarů podle pracovního stolu a využít výhod celé pracovní plochy. Navíc díky maximální rychlosti pro gravírování 355 cm/s je Speedy 360 navržen ke zvýšení výrobní kapacity.

Nejširší škála možností flexibilita.

Speedy 360 může být dle vašich potřeb kdykoli upgradován na verzi Speedy 360 flexx. Patentovaná technologie flexx umožňuje nekonečné možnosti aplikací pomocí jednoho laserového stroje v jednom pracovním kroku. Tím, že nabízí různé možnosti, např. multifunkční koncept stolů, různé čočky nebo upgrade výkonu laseru, je Speedy 360 přizpůsoben vašim individuálním požadavkům.

Zjednodušte si každodenní práci použitelnost.

Nastavení vašich úloh pro laser je velmi jednoduché a snadné. Software JobControl je vybaven mnoha užitečnými funkcemi pro gravírování a řezání. Vkládání a vyndavání dokonce i těžkých a rozměrných dílů je pohodlné díky snadnému přístupu z přední části laseru a přední víko lze vyklopit až o 180°. LED osvětlení zajišťuje rovnoměrné osvětlení pracovní plochy a kompaktní design dělá ze Speedy 360 univerzální nástroj, zvláště když je problémem omezený prostor.

Nový laserový systém doplňuje svou velikostí řadu laserů Speedy. Speedy 360 tvoří přechod mezi laserem Speedy 300 a Speedy 400. S optimalizovanou velikostí pracovní plochy 813 x 508 mm zaručuje maximální produktivitu, flexibilitu a použitelnost. Je dokonale přizpůsoben všem běžným velikostem materiálů pro gravírování a řezání. Přes větší pracovní plochu má kompaktní laserová gravírka vnější rozměry stroje pouze o 2% větší než Speedy 300. Laser díky své šířce projde dveřmi o šířce 800 mm a lze ho v případě potřeby snadno přemístit na jiné místo.