Řezání akrylátu

PMMA, akrylát, Plexiglas®, Perspex®, a mnoho dalších

CO2 lasery jsou zvláště vhodné pro laserové řezání akrylátu, například pro výrobu světelné neonové reklamy nebo reklamních displejů, značek, POS/POP displejů, atd. Při řezání akrylátu laserem závisí výsledek na mnoha faktorech - v první řadě na samotném materiálu, ale také na použitém CO2 laseru a výkonu laseru.

S laserovými systémy Trotec můžete ušetřit 88% nákladů na řezání akrylátu.

Jak funguje řezání a gravírování akrylátu laserem?

Řezání laserem vytváří křišťálově čisté řezné hrany a vnitřní kontury a žádné dodatečné ošetření materiálu není potřeba. Lité PMMA je řezáno bez otřepů. Není nutné žádné nákladné a časově náročné ruční leštění hran. Při gravírování plexiskla laser odstraní povrch materiálu.

Jaký efekt mohu dosáhnout na plexiskle?

Pomocí laseru, můžete realizovat i ty nejjemnější geometrie nebo fotografie na akrylátu. Vnitřní hrany jsou křišťálově čisté a vyleštěné, a to vytváří uživateli laseru přidanou hodnotu s novými produkty.
Přesné pohony os a inteligentní proudění vzduchu zajistí vždy optimální výsledky při řezání laserem. Hliníkové podpůrné lamely s minimálním zpětným odrazem paprsku zaručují, žerobky jsou vždy dokonalé.

Co výpary vytvářené během řezání akrylátu?

Výpary se extrahují a filtrují přímo v prostoru pro gravírování. To šetří čas při čištění systému. Na rozdíl od frézy při laserovém řezání plexiskla nevznikají žádné třísky, které by musely být s vysokými náklady zlikvidovány.

Musím upevnit materiál na pracovní ploše laseru?

Ne. Laser nevyvíjí žádný tlak na materiál během procesu, není nutné upínání nebo jakýkoli jiný typ fixace. Stačí vložit výrobek a spustit laserový proces. To šetří čas a peníze při přípravě materiálu. Při řezání akrylátu pomocí frézy, musí být materiál upnut na místě a často i fixovat pomocí vakua.

Doporučené lasery pro práci s tímto materiálem