Gravírování kamene

Laserové gravírování kamene nabízí neuvěřitelné možnosti designu. S laserovým gravírovacím strojem od Trotecu lze realizovat dokonce i detailní fotografie a grafiky.

Břidlice

Personalizace břidlicových desek

Technické parametry

Typy kamene vhodné pro gravírování laserem:

  • Keramika
  • Žula
  • Mramor
  • Přírodní kámen
  • Oblázky
  • Břidlice

 

Jak funguje gravírování kamene laserem?

Laserové gravírování roztaví povrch kamene a působí tak přímo na materiálu. V důsledku toho není třeba vyrábět žádnou šablonu jako např. při pískování.

Jaké druhy kamene mohou být laserem gravírovány?

Laserové gravírování kamene je zvláště vhodný pro leštěný, tmavý přírodní kámen, jako je žula, mramor, nebo břidlice. Čím více homogenní a jemně zrnitý kámen je, tím lepších výsledků při gravírování dosáhnete. Ale díky jejich hladkému povrchu mohou být i oblázky dobře popisovány laserem. Další ideální kandidát: bílý mramor na tomto materiálu může laser vytvářet kontinuální bílý popis.

Jakého efektu mohu na kameni dosáhnout?

Laserové gravírování na kámen se dá přirovnat k jakési rohoži“ na materiálu. Hluboké gravírování není možné, protože laserový paprsek roztaví materiál, což dělá výsledek téměř neviditelný. Nejlepších výsledků při gravírování kamene může být dosaženo na velkých plochách nebo u obrázků ve stupních šedi. V praxi, typické aplikace pro laserové gravírování na kameni zahrnují náhrobní kameny, těžítka nebo dekorace. Speciální aplikací potom může být gravírování kamenných dlaždic. 

Je také možné kámen laserem řezat?

Řezání kamene laserem není možné.

Jaké jiné materiály mohu zpracovávat?

Gravírování kamene se provádí pomocí CO2 laseru. To může být také použito pro gravírování celé řady jiných materiálů jako je dřevo, sklo, guma, akrylát a plexisklo, plasty, kůže, papír, textil nebo pěna.

Objevte naši galerii nápadů a referencí

Máte zájem o další informace týkající se laserových řezacích strojů pro práci s kamenem?

Kontaktujte nás zdarma.

Vhodné lasery pro
tento materiál