Gravírování a řezání kůže

Peněženky a kabelky, pásky, boty a mnoho dalších materiálů lze zpracovávat laserem

Kůže je všestranný materiál: Zda jde o peněženky, desky, aktovky, náramky, pásky nebo boty - osobní rytina dává těmto předměty extra dotek elegance.

Jak funguje gravírování kůže laserem?

Laser sublimuje kožený povrch, což znamená, že kůže se změní na své plynné skupenství - odpařuje se. Se zvyšující se výkonem laseru a snižující se rychlostí pojezdu, hloubka gravury roste. Pravá kůže, ale také mnoho druhů imitace kůže je vhodné pro zpracování pomocí laseru.

Jaké jsou výhody při používání laserů pro řezání a gravírování kůže?

Při řezání, leptání a gravírování kůže laserem jsou motivy, písmena a návrhy vypáleny do kůže. Další plus laserového řezání kůže je čistá a uzavřená hrana řezu. Tím nedochází k žádnému třepení materiálu.

Proč lasery řežou rychleji než řezací plotr?

Na rozdíl od jiných metod, práce s laserem je bezkontaktní. Kůže je tvrdá a vytváří významný odpor pro nástroj. Jedinou výjimkou je laserový paprsek. Další pozitivní vedlejší efekt: laser produkuje konstantní výsledky, a to bez jakéhokoli opotřebení či trhliny.

Musím upevnit materiál na pracovní ploše laseru?

Ne. Laser nevyvíjí žádný tlak na materiál během procesu; není nutné upínání nebo jakýkoli jiný typ fixace. Stačí vložitrobek a spustit laserový proces. To šetří čas a peníze při přípravě materiálu.

Doporučené lasery pro práci s tímto materiálem