Gravírování a řezání kůže

Kůže je všestranný materiál: Zda jde o peněženky, desky, aktovky, náramky, pásky nebo boty – osobní rytina dává těmto předměty extra dotek elegance.

Laserování umělé kůže

Laserové řezání a gravírování šperků, visaček nebo tašek.

Technické parametry

Typy kůže vhodné pro řezání a gravírování laserem:

  • Přírodní kůže
  • Syntetická kůže
  • napped leather
  • alcantara
  • nubuck
  • semiš
  • samet

 

Jak funguje gravírování kůže laserem?

Laser sublimuje povrch kůže, což znamená, že kůže přechází do plynné fáze („vypařuje se“). Se zvyšujícím se výkonem laseru a klesající rychlostí pojezdu se zvyšuje hloubka gravírování. Pro zpracování laserem je vhodná pravá kůže, ale také mnoho druhů imitací kůže.

Jaké jsou výhody při používání laserů pro řezání a gravírování kůže?

Při řezání, leptání a gravírování kůže laserem jsou motivy, písmena a návrhy vypáleny do kůže. Další plus laserového řezání kůže je čistá a uzavřená hrana řezu. Tím nedochází k žádnému třepení materiálu.

Proč lasery řežou rychleji než řezací plotr?

Na rozdíl od jiných metod, práce s laserem je bezkontaktní. Kůže je tvrdá a vytváří významný odpor pro nástroj. Jedinou výjimkou je laserový paprsek. Další pozitivní vedlejší efekt: laser produkuje konstantní výsledky, a to bez jakéhokoli opotřebení či trhliny.

Musím upevnit materiál na pracovní ploše laseru?

Ne. Laser nevyvíjí žádný tlak na materiál během procesu; není nutné upínání nebo jakýkoli jiný typ fixace. Stačí vložitrobek a spustit laserový proces. To šetří čas a peníze při přípravě materiálu.

Objevte naši galerii nápadů a referencí

Máte zájem o další informace týkající se laserových řezacích strojů pro práci s kůží?

Kontaktujte nás zdarma.

Vhodné lasery pro
tento materiál