Řezání papíru a kartónu

Řezání laserem je snadný a rychlý proces, který může být použit pro zpracování papíru, lepenky a kartónu pro digitální tisk, pro obalové materiály, výrobu modelů nebo obrázkové album (scrapbooking). Výhody, které nabízí laserového řezání papíru pro vás otevírají nové možnosti designu, což bude rozdíl od vaší konkurence. Dokonce i gravírování papíru laserem přináší působivé výsledky. Zda jde o loga, fotografie nebo ornamenty – v grafickém návrhu neexistují žádné limity. Právě naopak: Povrchová úprava laserovým paprskem zvyšuje volnost designu.

Vysoká kvalita papírových produktů

Laserové řezání a gravírování jemného papíru, uměleckého papíru, nenatíraného papíru a ručního papíru.

Technické parametry

Vhodné materiály:

  • Papír (jemný nebo křídový papír) až do 600 gramů
  • Lepenka
  • Kartón
  • Zvlněný kartón

Jak funguje řezání a gravírování papíru laserem?

Lasery se zvlášť dobře hodí pro realizaci i těch nejjemnějších geometrií s maximální přesností a kvalitou. Řezací plotr nemůže splnit tyto požadavky. Laserové řezací stroje papíru neumožňují pouze řezání i těch nejjemnějších tvarů papíru, ale také gravírování log nebo obrázků.

Může papír hořet během řezání?

Stejně jako dřevo, které má podobné chemické složení, papír se prudce odpaří, což se nazývá sublimace. V oblasti řezané mezery uniká papír v plynné formě, což je viditelné ve formě kouře. Tento kouř odvádí teplo pryč z papíru. Z tohoto důvodu je tepelné zatížení na papíru v blízkosti řezané mezery relativně nízké. Tento aspekt je přesně to, co dělá laserové řezání papíru tak zajímavé: materiál nebude mít žádné okouřené zbytky nebo spálené hrany, a to i u nejjemnějších kontur.

Potřebuji speciální vybavení pro řezání papíru laserem?

Optický systém detekce pomocí kamery je ideální partner, pokud chcete vylepšit své vytištěné produkty. S kamerovým systémem JobControl Vision jsou kontury tištěných materiálů dokonale vyřezané. Tímto způsobem jsou i pružné materiály vyřezány naprosto přesně. Není nutné žádné časově náročné polohování, jsou detekovány případné deformace a řezací cesta je dynamicky přizpůsobena. Kombinací optického detekčního systému čtení registračních značek s laserem od Trotecu můžete ušetřit až 30% nákladů na zpracování.

Musím upevnit materiál na pracovní ploše laseru?

Ne, ne ručně. Pro dosažení optimálních výsledků řezání, doporučujeme použit vakuový stůl. Tenké nebo vlnité materiály, jako je např. lepenka, jsou tak umístěny naplocho na pracovním stole. Laser nevyvíjí žádný tlak na materiál během procesu, upnutí nebo jakýkoli jiný typ fixace tedy není nutné. To šetří čas a peníze během přípravy materiálu a v neposlední řadě, zabraňuje zmačkání materiálu. Díky těmto výhodám je laser ideální řezací stroj na papír.

Objevte naši galerii nápadů a referencí

Chcete získat více informací o laserových řezacích zařízeních pro zpracování papíru a kartónu

Kontaktujte nás zdarma.

Vhodné lasery pro
tento materiál