Gravírování Delrinu pro reliéfní razítka

Delrin je obchodní název skupiny polyacetalových materiálů (POM). Tento materiál se používá pro výrobu široké škály materiálů. Delrin se dobře hodí pro laserové gravírování, protože tento materiál může být snadno odstraněn laserem. To se používá pro výrobu reliéfních razítek.
Výroba reliéfních razítek

Jak funguje gravírování Delrinu pro reliéfní razítka laserem?

Pozitivní čitelná část (patrice) jsou bílá písmena na černém pozadí, zatímco negativní část (matrice) je převrácená a zrcadlená. Se softwarem Trotec JobCreator, se návrh obou částí vyrábí automaticky a lze ho proto velmi snadno realizovat. Reliéfy vyrobené tímto způsobem, jsou vkládány do speciálních kleští, které jsou následně použity pro ražení papíru.

Co je potřeba dodržovat při výrobě reliéfního razítka?

Je důležité zajistit, aby obě raznice do sebe naprosto přesně zapadly. Ujistěte se, že gravura správnou hloubku. Raznice s příliš malou hloubkou bude sotva viditelná. V případě, že ražba je naopak příliš hluboká papír se může trhat. Můžete si uložit parametry jednou definované v databázi materiálů v programu JobControl a kdykoliv se k nim dostat..

Jaké jiné materiály mohu zpracovávat?

Gravírování materiálu Delrin se provádí pomocí laseru CO2. To může být také použito pro gravírování celé řady jiných materiálů jako je dřevo, sklo, guma, akrylát a plexisklo, plasty, kůže, papír, textil nebo pěna.

 

Kontaktujte nás zdarma.

Vhodné lasery pro
tento materiál