Gravírování laserové gumy

Výroba gumových štočků pro razítka

Gravírování gumy pomocí laserového gravírovacího stroje Trotec je snadné a rychlé. S našimi laserovými gravírkami můžete vytvářet razítka s textem, logy nebo obrázky. Kromě toho vám nabízíme Multi Color Jet, který může být použit pro automatickou výrobu vícebarevných razítek.

Jak funguje gravírování gumy laserem?

Pro laserové gravírování razítkových štočků musí být text zrcadlený a převrácený. To provádí automaticky program Trotec JobControl. A pomocí programu JobCreator nastavení otisku pro razítko je ještě jednodušší.

Co je třeba dodržovat při gravírování razítkových štočků?

Gravírování laserové gumy pro razítka produkuje velké množství prachu. Tento prach musí být spolehlivě a účinně extrahován a filtrován pomocí odsávacího systému. Kromě toho, všechny komponenty citlivé na prach, především čočky, zrcátka, elektronika, motory a osy, musí být chráněny před prachem. Laserové systémy Trotec byly perfektně navrženy pro gravírování gumy. Technologie InPack od Trotecu zajišťuje snadnou údržbu po mnoho let.

Jaké druhy laserové gumy jsou dostupné?

Trotec nabízí širokou škálu laserových gum pro výrobu razítek. Bezzápachovou gumu, ekologickou gumu z přírodního kaučuku, gumy odolné oleji nebo mikro-porézní gumu.

Je také možné laserovou gumu řezat laserem?

Rozhodně! Laserový software Trotec JobControl nabízí různé možnosti pro automatické řezání: kulaté, čtvercové nebo optimalizované. Je možné rovněž řezat s použitím tzv. spojek (perforace), v takovém případě jsou řezací čáry přerušené ve stanovených bodech.

Jaké jiné materiály mohu zpracovávat?

CO2 laser může být také použit pro gravírování celé řady jiných materiálů jako je dřevo, sklo, guma, akrylát a plexisklo, plasty, kůže, papír, textil nebo pěna.

 

Doporučené lasery pro práci s tímto materiálem