Gravírování skla a křišťálu

Gravírování skla nabízí neuvěřitelné možnosti designu. Dokonce i ty nejvíc sofistikované fotografie a grafiky jsou vyryté přímo na sklenice na víno, pivní sklenice, lahve nebo zrcadla. Jakékoliv provedení, které je možné vytisknout, může být také „leptáno“ laserem na sklo.

Skleničky na šampaňské

Detailní gravírování skla lasery Trotec

Technické parametry

Sklo vhodné pro gravírování laserem:

  • Lisované sklo
  • Plavené sklo
  • Křišťálové sklo
  • Zrcadlové sklo

Jak funguje gravírování skla laserem?

Laserové gravírování skla je velmi snadné. V průběhu gravírování laserem je materiál přímo „leptán“. Nemusí být vytvořeny žádné šablony (jak je požadováno např. pro pískování).

Jakého efektu mohu na skle dosáhnout?

Při laserovém gravírování skla je poznamenán pouze povrch skla. S jemným laserovým paprskem lze snadno aplikovat i nejpodrobnější fotografie, texty a loga.

Jak funguje gravírování na láhve nebo skleničky?

Pro gravírování skleniček nebo lahví od vína nebo piva jsou tyto předměty upnuty do rotační zařízení. Je tedy možné gravírovat po celém obvodu. Software JobControl dokonale podporuje rotační gravírování skla. Vše, co musíte udělat, je definovat průměr skla a výšku obrázku.

Je také možné sklo řezat laserem?

Řezání skla laserem není možné s ohledem na odrazivý povrch skla.

Jaké jiné materiály mohu zpracovávat?

Gravírování skla se provádí pomocí CO2 laseru. Ten může být také použit pro gravírování celé řady jiných materiálů jako je dřevo, sklo, guma, akrylát, plasty, kůže, papír, textil nebo pěna.

Objevte naši galerii nápadů a referencí

Máte zájem o další informace týkající se gravírování skla a křišťálu?

Kontaktujte nás zdarma.

Vhodné lasery pro
tento materiál