O nás

Přední mezinárodní vývojář a výrobce laserů. Výrobíme a prodáváme vláknové a CO2 laserové systémy pro gravírování, značení a řezání různých materiálů. Zaměřujeme se zejména na český a slovenský trh a země EU.

Kdo je Megaflex

Megaflex je typickým úspěšným českým start-upem devadesátých let dvacátého století. Vznikl proto, že u nás chyběla moderní technologie na výrobu razítkových štočků do samobarvicích razítek TRODAT, která jeho zakladatel již v tehdejším Československu distribuoval.

Prvním úspěšným výrobkem Megaflexu byly razítkové vulkanizační lisy. Když se ale v USA objevily první malé gravírovací lasery, postavili jsme už v roce 1994 prototyp laseru pro výrobu razítkových štočků. Prvních dvacet kusů, které jsme vyrobili, významně změnilo situaci na našem trhu. Bez laseru byl výrobce razítek najednou tak trochu nemoderní…

Potřeba velkých investic a nutnost prodávat na světovém, ne jen na domácím trhu, brzy vedla k tomu, že jsme začali distribuovat vynikající plošné lasery TROTEC. Potřebu inovací u nás v současnosti zastupují značicí vláknové lasery SHINE, používané zejména k průmyslovému značení či k řezání. I ty tvoří nepochybnou technologickou špičku na českém a slovenském trhu.

1 0
Působíme na trhu laserů již přes 30 let
1 0
Skvělých zaměstnanců a stále rosteme
4 0 %
Exportu míří do evropských států

Kdo je Trotec

Dceřiná společnost světové jedničky ve výrobě samobarvicích razítek, rakouského TRODATu,  cítila stejnou potřebu jako Megaflex: mít současnou technologii na výrobu razítkových štočků. Díky obrovské finanční síle a organizační zdatnosti manažerů se TROTEC rychle stal světovou jedničkou v oboru plošných laserů, zaměřených na vysokou kvalitu a skvělý poměr výkon/cena.  Trotec je dnes uznávaným technologickým lídrem na mezinárodním trhu laserových řezacích a gravírovacích strojů.

Inovace v oboru laserů

Trotec chápe jako svou povinnost nadále rozvíjet a zlepšovat laserové stroje pro svoje zákazníky. Příkladem v tomto ohledu je Speedy 300 flexx, který, jako první laserový systém na světě kombinuje CO2 a vláknovou laserovou technologii v jednom stroji a kterou můžete najít i ve Speedy 100 flexx a Speedy 400 flexx.

S 300 zaměstnanci, kteří pracují ve 13 pobočkách, nabízí svým zákazníkům mezinárodní služby ve vyspělé prodejní síti. Každý klient, který se rozhodne pro laser TROTEC, má jistotu, že koupil technologicky vyspělé zařízení splňující nejvyšší bezpečnostní standardy.