Řezání textilu

Laser Trotec může být použit pro rychlé a snadné řezání různých textilií a tkanin. Textilie vhodné pro řezání laserem zahrnují různé materiály jako len, bavlna, hedvábí, filc a další. Lasery Trotec se používají i pro řezání zejména silných materiálů jako je například Kevlar®, nebo jiné technické textílie.

Řezání textilu

Laserové gravírování výrobků pro textilní průmysl.

Technické parametry

Textílie vhodné pro řezání laserem:

  • Aramid
  • Bavlna
  • Filc
  • Vlna
  • Krajka
  • Polyester
  • Hedvábí
  • Syntetické a technické textílie

 

Jak funguje řezání a gravírování textilu laserem?

Laserové gravírování zjemní povrch materiálu, čímž se zvyšuje kvalita tkaniny. Na rozdíl od tisku, laserové gravírování navíc vytváří hmatový efekt. Konkrétní výhody při práci s laserem na textilu jsou jeho rychlost, flexibilita a přesnost. Kromě toho funkce „nesting“, která je zahrnuta v laserovém softwaru, zajišťuje optimální využití materiálu optimalizací umístění objektů.

Jaké návrhy a formáty látky lze řezat laserem?

Ať už gravírujete vlnu nebo vyrábíte nákladné řezací formy na záclony nebo krajky laser nabízí uživateli neuvěřitelné možnosti návrhu, prakticky jakýkoli návrh může být realizován laserem.

Jaké jsou výhody v porovnání s běžnými procesy řezání?

Laserové řezání je bezkontaktní proces bez použití jakýchkoli nástrojů. Neexistuje žádný kontakt s materiálem, a v důsledku toho nedochází k deformaci textilií a tkanin během řezání laserem. Laserový paprsek roztaví materiál a výsledkem jsou čisté, dokonale uzavřené hrany. Tím je zaručeno, že nedojde k roztřepení hran výrobků.

Mohu řezat všechny materiály laserem stejně dobře ?

Syntetické materiály reagují na řezání laserem velmi dobře. Často obsahují plsť nebo polyester. Laserový paprsek řízeně taví polyester, což zajistí neroztřepené okraje. Při řezání organických textilií laserem, jako je bavlna nebo vlna, bude výsledná řezací hrana vykazovat určité hnědé zabarvení, podobně jako u dřeva. Do určité míry může být tento účinek kompenzován výběrem správné čočky a parametrů laseru, a za použití stlačeného vzduchu.

Objevte naši galerii nápadů a referencí

Zajímáte se o více informací o laserových řezacích strojích pro gravírování textilu?

Kontaktujte nás zdarma.

Vhodné lasery pro
tento materiál