Gravírování vrstvených plastů

Deskové vrstvené plasty jsou používány pro výrobu značek a systémů značení jako jsou například typové štítky, firemní štíty, vývěsní štíty, průmyslové štítky a mnoho dalších. Vrstvené plasty jsou k dispozici v mnoha barvách a jsou vhodné pro vnitřní i venkovní použití. Proto jsou velmi oblíbeným materiálem pro laserové gravírování.

Laserovatelné materiály

Laserové gravírování vrstvených plastů pro cedule a štítky: firemní štíty, typové štítky, jmenovky

 

Co je vrstvený plast?

Vrstvené plasty jsou obvykle dvouvrstvé, někdy i třívrstvé plasty. Jádro je obvykle z akrylátu. Toto jádro je potaženo tenkou vrchní vrstvou. Když je tato vrstva odstraněna gravírováním, barva materiálu jádra je odhalena.

Mohu pro gravírování laserem použít jakýkoliv typ vrstveného plastu?

Ne, pouze vrstvené plasty určené pro laserové gravírování a řezání mohou být použity pro zpracování laserem. U ostatních hrozí spálení materiálu, jeho deformace nebo nežádoucí změna barvy jádra.

Čemu mám věnovat pozornost při gravírování vrstvených plastů?

Vrchní vrstva by měla být co nejtenčí. Čím tenčí horní vrstva, tím rychleji tato vrstva může být odstraněna pomocí laserového paprsku. Při gravírování vrstvených plastů je také užitečné použít vakuový stůl, což udrží laminát pevně na stole v průběhu gravírování.

Je možné vrstvené plasty laserem také řezat?

Rozhodně! Nabízíme Vám široký výběr řezacích laserů různých velikostí pro laserové řezání. Při řezání doporučujeme použít řezací stůl Honeycomb. Materiál neleží na přímo na pracovním stole a řezací paprsek tak může materiálem projít, aniž by došlo vlivem zpětného odrazu k poškození materiálu. 

Objevte naši galerii nápadů a referencí

Zajímáte se o více informací o laserových řezacích strojích pro gravírování vrstvených plastů?

Kontaktujte nás zdarma.

Vhodné lasery pro
tento materiál