Trotec R400 – ekonomický gravírovací a řezací laser

Technické parametry
 • CO2 laser třídy 2 s výkonem 100 W (chlazená vodou)
 • typ trubice 100 W DC
 • max.plocha gravury: 1030 x 630 mm
 • max.rychlost gravírování: 100 cm/s
 • max.rychlost pro řezání: 50 cm/s
 • max. výška předmětu: 200 mm
Další parametry
 • vnější rozměry: 1550 x 1080 x 1080 mm
 • max.nosnost prac. stolu: 20 kg
 • ovládání: PC s Win 10 32 i 64 bit
 • ovládací software Rayjet Manager, Ruby

Laser střední velikosti s pracovní plochou 1030 x 630 mm a se 100 W laserovou DC trubicí RECI. Levnější varianta stroje Q400, ale obsahuje stejnou elektroniku jako je používána v novém Speedy 400. Umožňuje přesné gravírování a řezání materiálů jako je akrylát, dřevo, textil, papír.

Stroj používá pro osy X a Y a Z servomotory, které poskytují nákladově efektivní a spolehlivé řešení.

Nastavitelný Air assist – poskytuje kombinaci ochrany optiky a zároveň i materiálu, protože výrazně snižuje riziko vzplanutí plamene. Průtok stlačeného vzduchu lze snadno nastavit ventilem přímo u laserové hlavy tak, aby zabránil pohybu jemného materiálu během laserového zpracování.

R400 lze vybavit některým s dostupných řezacích stolů pro zpracování širokého spektra materiálů. Na výběr máte hliníkový stůl s lamelami nebo hliníkovou řezací mříž.

 

Velký kryt a ergonomický design

Díky mimořádně velkému akrylátovému krytu, přes který je vidět celá pracovní oblast, je práce s R400 potěšením. Umožňuje sledovat průběh vaší práce na první pohled, a to i z větší vzdálenosti. Ergonomický a otevřený design modelu R400 zaručuje efektivní provoz. Horní víko bylo navržena tak, aby uživatelé mohli snadno vložit velkoformátové materiály na pracovní plochu laseru.

Rakouské normy pro strojírenství a kvalitu

R400 je vyvinut společností Trotec. Dodržuje přísné výrobní postupy a evropské výrobní normy. R400 je vybaven vysoce kvalitními komponenty: laserovým ovladačem Trotec, laserovými zdroji CeramiCore® a RECI, napěťovými zdroji průmyslové kvality a lineárními vedeními. Robustní mechanická a spolehlivá elektronická konstrukce jsou ověřeny na tisících laserových systémech Trotec.

Výkonný ovládací software

Rayjet Manager je založen na špičkové softwarové koncepci společnosti Trotec. Se softwarem Rayjet Manager a tiskovým ovladačem Rayjet Engraver jsou soubory odesílány ze všech grafických a CAD programů přímo do laserové gravírky, kompatibilita je ověřena. Se softwarem a ovladačem vyvinutým společností Trotec jsou pohybové a laserové procesy dokonale sladěny pro maximalizaci výkonu systému. Díky vestavěné databázi materiálů budete od prvního dne efektivní.

 

 

Standardní výbava

Všechny optické části jsou ofukovány vzduchem. Stlačený vzduch je přiváděn k příslušným zrcátkům nebo čočce. Prach nebo plyny se tedy nemůžou ulpět a znečistit optiku.

Zjistit více
Zlepšuje laserové gravírování na mnoha materiálech a zároveň chrání optiku laseru.

Zjistit více
Tělo rezonátoru ve kterém je generováno laserové záření, je vyrobeno ze 100% keramiky. CeramiCore® je zárukou spolehlivosti, vysoké kvality gravírování a dlouhověkosti.

Zjistit více
Pracovní stůl je feromagnetický po celém povrchu. To znamená, že lze jednoduše použít magnety pro upevnění tenkých materiálů jako je papír, fólie nebo filmy.

Zjistit více
Zajišťuje vyšší produktivitu a nižší provozní náklady díky minimální údržbě a oprimální ochraně proti prachu.

Zjistit více
Laserové ukazovátko přesně ukazuje červenou tečkou pozici, kde laserový paprsek zasáhne materiál.

Zjistit více
Pomocí technologie OptiMotion™ dosáhnete dokonalé kvality křivky a až pětkrát větší rychlosti při řezání.

Zjistit více
Software určený pro lasery RayJet. K vytvoření předlohy nebo textu lze použít několik dostupných grafických programů, jako je CorelDRAW. Použití Rayjet Manageru je velmi jednoduché i pro úplné začátečníky, kteří mohou rychle dosáhnout výborných výsledků. Nahrazuje dřívější MiniManager a Rayjet commander.

Zjistit více
Trotec Ruby® je nová softwarová platforma a poskytuje nové uživatelské rozhraní. Pomocí integrovaných funkcí můžete vytvářet grafiky, rychle upravovat fotografie…

Zjistit více

Volitelné příslušenství

Zlepšuje laserové gravírování na mnoha materiálech a zároveň chrání optiku laseru.

Zjistit více
Odsávací systém Atmos filtruje nečistoty a prach. Nastavuje nové standardy, pokud jde o komfort při manipulaci, efektivitu a provozní náklady.

Zjistit více
Odsávací zařízení Trotec Atmos Pure 600 je osazeno dvěma turbínami a je určeno k laserům Trotec Speedy 360, Speedy 400,…

Zjistit více
Pracovní stůl je feromagnetický po celém povrchu. To znamená, že lze jednoduše použít magnety pro upevnění tenkých materiálů jako je papír, fólie nebo filmy.

Zjistit více
Je nutné pro gravírování kulatých, válvových a kuželovitých předmětů, jako jsou skleničky nebo láhve. Jednoduše vložíte předmět mezi upínače a poté se otáčí během gravírování.

Zjistit více
Ventilátor lze použít k odsávání zplodin při řezání a gravírování.

Zjistit více

Získejte nezávaznou nabídku.

Soubory ke stažení

Nezávazná poptávka

Vyplňte jednoduchý formulář níže, a my se vám obratem ozveme. Připravíme vám nabídku na míru, nebo společně najdeme nejvhodnější řešení pro vás.

  Produkt: Trotec R400 - ekonomický gravírovací a řezací laser


  Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.