Atmos Nano – odsávací systém

Ultra kompaktní odsávací systém pro lasery Trotec

Atmos Nano je kompaktní odsávací systém určený pro omezené prostory a dokonale se hodí pro aplikace, kde je použitý vláknový laser. Odsavač obsahuje inteligentní funkce, jako je režim úspory energie, automatickou regulaci výkonu v závislosti na zanesení filtrů, a rychlou a pohodlnou výměnu filtrů. Filtruje plyny a částice, které jsou menší než 1 mikron a nejsou viditelné pouhým okem, a to díky konstrukci HEPA filtru.

  • Technologie řízení průtoku vzduchu: díky technologii řízení průtoku, je výkon sání nastaven automaticky v závislosti na zaplnění filtru. Můžete se proto spolehnout, že plyn a prach je vždy optimálně odsáván a je zajištěn konstantní proud vzduchu.
  • Malé rozměry: S rozměry 399 x 328 x 540 mm je odsávací systém velice kompaktní.
  • Obousměrné řízení: odsávací systém komunikuje s programy Trotec JobControl®, Speedmark nebo DirectMark. Odsavač se automaticky spustí, pokud se spustí úloha na laseru, a zastaví, jakmile je úloha dokončena. Kromě toho se v programu zobrazují provozní hlášení a upozornění.
  • Bezkartáčové turbíny: odsávací systémy Atmos jsou vybaveny bezuhlíkovými turbínami pro nepřetržitý provoz. Jsou zcela bezúdržbové.
  • Digitální ovládací panel: ovládací panel je snadno přístupný. Je ovládaný membránovou klávesnicí, včetně digitálního ukazatele zanesení filtrů, objemu odsávaného vzduchu, pracovních hodin nebo rozsahu otáček.
  • Režim úspory energie: ovládací program Trotec JobControl® může být použitý pro nastavení doby běhu turbín před a po dokončení procesu gravírování. Výkon a chování odsávání je tak spolehlivě nastaven a šetří cennou energii a peníze pomocí automatického zapínání.
  • Komfortní výměna filtru: v případě potřeby může být filtr velice snadno vyměněn. Jednoduše otevřete horní kryt, vyndáte filtr a vložíte nový. Kombinovaný filtr se skládá z předfiltračního materiálu, HEPA filtru a aktivního uhlí. To zajišťuje dlouhou životnost filtru a je efektivní z hlediska nákladů.