Trotec SP 4000 – CO2 velkoformátový řezací laser

Velkoformátový laserový řezací stroj pro velké reklamní aplikace

Naši odborníci
jsou připraveni Vám pomoci

Ing. Lukáš Novák

  • Ing. Lukáš Novák
  • Specialista na plošné lasery TROTEC
  • Telefon: +420 / 284 829 696
  • GSM: +420 / 725 574 817
  • E-mail: lukas.novak@megaflex.cz

Mgr. Jiří Dušek

  • Mgr. Jiří Dušek
  • Šéf laserového oddělení firmy
  • Telefon: +420 / 284 829 696
  • GSM: +420 / 724 102 490
  • E-mail: jiri.dusek@megaflex.cz

S pracovní plochou 3250 x 3210 mm a maximální šířkou role 3200 mm je řezací stroj SP4000 plně automatizovaný laserový systém určený pro velké reklamní aplikace, jako jsou bannery, vlajky nebo světelné reklamy. Kombinací automatizovaného řešení s vysokými řeznými rychlostmi a přesvědčivou přesností lze vysoce spolehlivým a efektivním procesem konečné úpravy dosáhnout vysokých výrobních objemů s dokonalou kvalitou. Velkoformátový laser lze flexibilně nakonfigurovat kolem dopravního pásu s podavačem a vykládacím stolem – v závislosti na požadovaném pracovním postupu. Všechny součásti jsou dokonale přizpůsobené. Dostupné výkony laseru: 100, 200 a 400 W.

Řezání a zatavení

Laserový paprsek roztaví při řezání materiál a výsledkem jsou čisté, dokonale hladce zatavené hrany bez otřepů. Další výhoda: díky bezkontaktnímu procesu bez použití nástrojů lze dokonce i pružný materiál vyřezat spolehlivě a bez deformace.

Pohyblivá optika

Na rozdíl od mnoha dalších strojů na trhu nemá řada SP namontovaný laserový zdroj na pracovní hlavě nebo na ose. Výrazně by to omezilo pohybový systém v jeho řezné rychlosti, stejně
jako výkon laseru. Tým výzkumu a vývoje společnosti Trotec se zaměřil na maximalizaci výkonu: Laserový zdroj je v tělese stroje instalován nepohyblivě, laserový paprsek je přenášen na materiál přes zrcátka po celé pracovní ploše. Protože je laserový zdroj nepohyblivý, neexistují žádná omezení týkající se instalovaného výkonu laseru. To je zásadní výhoda v rámci produktivity: Pro typické velké reklamní aplikace navrhujeme pro dosažení maximální produktivity výkon laseru
200 W.

Optimalizované odsávání a lože laseru

Dobře promyšlený systém odsávání je klíčový pro čistou a hladkou hranu řezu. Provedení našeho dopravního řešení zajišťuje nejlepší odsávání prachu a plynů. Současně je materiál přitisknut vakuem k loži laseru, což zajišťuje stabilitu procesu. Kromě toho společnost Trotec vyvinula odsávání přímo od laserové hlavy speciálně pro velké reklamní aplikace. Zajišťuje to účinné odstranění kouře při jeho vzniku. Obsluha je chráněna a jsou splněny právní předpisy – a to i při nejvyšších řezných rychlostech.

Standardní výbava

Všechny optické části jsou ofukovány vzduchem. Stlačený vzduch je přiváděn k příslušným zrcátkům nebo čočce. Prach nebo plyny se tedy nemůžou ulpět a znečistit optiku.
Zjistit více
Tělo rezonátoru ve kterém je generováno laserové záření, je vyrobeno ze 100% keramiky. CeramiCore® je zárukou spolehlivosti, vysoké kvality gravírování a dlouhověkosti.
Zjistit více
Zajišťuje vyšší produktivitu a nižší provozní náklady díky minimální údržbě a oprimální ochraně proti prachu.
Zjistit více
S novým laserovým řídicím modulem IPC (Intelligent Path Control) jsou rychlost a zrychlení dynamicky přizpůsobeny v závislosti na řezací dráze.
Zjistit více
Inovativní laserový software který nabízí maximální komfort obsluhy pro přípravu úloh.Gravírování a řezání laserem bude stejně snadné jako dětská hra.
Zjistit více
Laserové ukazovátko přesně ukazuje červenou tečkou pozici, kde laserový paprsek zasáhne materiál.
Zjistit více
Posílá zpětné informace z laseru do osobního počítače. To vám umožňuje řídit základní funkce přímo z počítače.
Zjistit více
Ergonomický a praktický ovládací panel podporuje práci s lasery SP.
Zjistit více
Plynová sada umožňuje volitelné připojení až dvou asistenčních plynů - např. stlačeného vzduchu nebo dusíku. Zabraňuje vzniku plamenu, zlepšuje odvod prachu a navíc chrání čočku.
Zjistit více
Přístup k pracovní ploše laseru ze všech 4 stran
Zjistit více
Vodní chladič zabraňuje kolísání výkonu laseru ve složitých klimatických podmínkách.
Zjistit více

Volitelné příslušenství

Pracovní stůl je feromagnetický po celém povrchu. To znamená, že lze jednoduše použít magnety pro upevnění tenkých materiálů jako je papír, fólie nebo filmy.
Zjistit více
Odsávací systém s dvěma turbínami pro náročnější aplikace.
Zjistit více
Najděte tu správnou čočku pro dosažení optimálních výsledků při gravírování a řezání lasery Trotec.
Zjistit více
Pracovní stůl je feromagnetický po celém povrchu. To znamená, že lze jednoduše použít magnety pro upevnění tenkých materiálů jako je papír, fólie nebo filmy.
Zjistit více
JobControl® Cut je plně integrovaný editor pro zpracování a optimalizaci základních geometrií řezů v laserovém softwaru Troctec JobControl
Zjistit více
Dokonalé řezání potištěných materiálů s pomocí kamerového systému a detekce registračních značek.
Zjistit více
Odsávání, které je přímo připojeno k laserové hlavě, odstraňuje prach a plyny produkované během laserového procesu.
Zjistit více
Při dělení materiálů lze volitelně použít řezací stůl Honeycomb. Použitím řezacího stolu se omezují zpětné odrazy od pracovního stolu, které mohou způsobit poškození spodní části řezaného materiálu.
Zjistit více
Pracovní stůl je feromagnetický po celém povrchu. To znamená, že lze jednoduše použít magnety pro upevnění tenkých materiálů jako je papír, fólie nebo filmy.
Zjistit více
Trotec Ruby je nová softwarová platforma poskytující nové uživatelské rozhraní. Pomocí integrovaného pracovního postupu můžete vytvářet grafiky, fotografie a textové prvky a provádět rychlé úpravy. Kdykoli můžete přepínat mezi kroky „návrh“ a „příprava“ v jednom softwaru, který je zároveň grafickým i laserovým programem. Software Ruby umožňuje přímý …
Zjistit více
Non-stop laserové řezání s funkcí Tandem Assist Tandemové uspořádání poskytuje operátorovi efektivní a bezchybnou podporu při práci. S touto funkcí software JobControl lze pracovní oblast prakticky rozdělit na dvě zóny. Zatímco laser pracuje v zóně A, výřezy mohou být vyloženy a nový materiál vložen do zóny B. Tím se minimalizují doby nečinnosti a zvyšuje se …
Zjistit více
Automatické zaostřování pomocí ultrazvukového senzoru. Snadné a přesné automatické zaostřování nezávisle na poloze materiálu na pracovní ploše laseru.
Zjistit více
Ventilátor lze použít k odsávání zplodin při řezání a gravírování.
Zjistit více