Trotec Rayjet 500 – CO2 gravírovací a řezací laser

Jednoduchý velkoformátový řezací laser

Naši odborníci
jsou připraveni Vám pomoci

Ing. Lukáš Novák

  • Ing. Lukáš Novák
  • Specialista na plošné lasery TROTEC
  • Telefon: +420 / 284 829 696
  • GSM: +420 / 725 574 817
  • E-mail: lukas.novak@megaflex.cz

Mgr. Jiří Dušek

  • Mgr. Jiří Dušek
  • Šéf laserového oddělení firmy
  • Telefon: +420 / 284 829 696
  • GSM: +420 / 724 102 490
  • E-mail: jiri.dusek@megaflex.cz

Velký vnitřní výhled a ergonomický design

Díky mimořádně velkému výhledu dovnitř laserové pracovní oblasti je práce s R500 potěšením. Umožňuje sledovat průběh vaší práce na první pohled, a to i z dálky. Ergonomický a otevřený design modelu R500 zaručuje efektivní provoz. Horní víko bylo navržena tak, aby uživatelé mohli snadno zasunout velkoformátové listy materiálu přímo na pracovní plochu laseru.

Rakouské normy pro strojírenství a kvalitu

R500 je vyvinut společností Trotec. Dodržujeme přísné výrobní postupy a evropské výrobní normy. R500 je vybaven vysoce kvalitními komponenty: laserovým ovladačem Trotec, laserovými zdroji CeramiCore®, zdroji průmyslové kvality a lineárními vodítky. Robustní mechanická a spolehlivá elektronická konstrukce jsou ověřeny na tisících laserových strojích Trotec.

Laserová trubice CeramiCore

R500 lze dodat s CO2 laserovým zdrojem CeramiCore® pro vysoce kvalitní gravírování a řezání. Inovativní a patentovaný koncept laserového zdroje CeramiCore® znamená spolehlivost, životnost a vynikající kvalitu gravírování. Rezonátorové tělo, kde je generováno laserové záření, je 100% keramika.

Výkonný ovládací software

Rayjet Manager je založen na špičkové softwarové koncepci společnosti Trotec. Se softwarem Rayjet Manager a tiskovým ovladačem Rayjet Commander jsou soubory odesílány ze všech grafických a CAD programů přímo do laserové řezačky, zaručená kompatibilita. Se softwarem a ovladačem vyvinutým společností Trotec jsou pohybové a laserové procesy dokonale sladěny pro maximalizaci výkonu systému. Naše „nastavení jedním kliknutím“ vám umožní být v provozu během několika minut. Díky vestavěné databázi materiálů budete od prvního dne efektivní.

Rayjet 500 poskytuje velkoformátovou oblast zpracování 1300 mm x 900 mm v kombinaci s laserovým výkonem 60 W CO2, což z něj činí cenově dostupné balení se spoustou možností zpracování. Stroj používá pro osu X a Y krokové motory, které poskytují nákladově efektivní spolehlivé řešení. Dále obsahuje manuální osu Z nastavitelnou na laserové hlavě. Stroje jsou standardně vybaveny vhodným chladičem vody, který je umístěn vedle laserového systému. Tím cirkuluje voda laserem a udržuje cílovou teplotu chladicí kapaliny 25 ℃, což má za následek velmi spolehlivý a stabilní výkon.

Nastavitelný Air assist – poskytuje kombinaci ochrany optiky a zároveň výrazně snižuje riziko plamene. Průtok stlačeného vzduchu lze snadno nastavit ventilem přímo u laserové hlavy tak, aby zabránil pohybu jemného materiálu během laserového zpracování.

R500 lze vybavit některým s dostupných řezacích stolů pro zpracování širokého spektra možností materiálu. Na výběr máte hliníkový stůl s lamelami, hliníkovou řezací mříž nebo voštinový stůl Honeycomb.

Standardní výbava

Laserové ukazovátko přesně ukazuje červenou tečkou pozici, kde laserový paprsek zasáhne materiál.
Zjistit více
Vodní chladič zabraňuje kolísání výkonu laseru ve složitých klimatických podmínkách.
Zjistit více
Všechny optické části jsou ofukovány vzduchem. Stlačený vzduch je přiváděn k příslušným zrcátkům nebo čočce. Prach nebo plyny se tedy nemůžou ulpět a znečistit optiku.
Zjistit více
Z automatickým zaostřováním přímo z ovládacího programu je laserový paprsek správně zaostřen pouhým jedním stisknutím tlačítka.
Zjistit více
Tělo rezonátoru ve kterém je generováno laserové záření, je vyrobeno ze 100% keramiky. CeramiCore® je zárukou spolehlivosti, vysoké kvality gravírování a dlouhověkosti.
Zjistit více
Posílá zpětné informace z laseru do osobního počítače. To vám umožňuje řídit základní funkce přímo z počítače.
Zjistit více
Pomáhá se správným umístěním předmětů a zaostřením laseru před značením.
Zjistit více
Software určený pro lasery RayJet. K vytvoření předlohy nebo textu lze použít několik dostupných grafických programů, jako je CorelDRAW. Použití Rayjet Commander Software je velmi jednoduché i pro úplné začátečníky, kteří mohou rychle dosáhnout výborných výsledků.
Zjistit více
Software určený pro lasery RayJet. K vytvoření předlohy nebo textu lze použít několik dostupných grafických programů, jako je CorelDRAW. Použití Rayjet Manageru je velmi jednoduché i pro úplné začátečníky, kteří mohou rychle dosáhnout výborných výsledků. Nahrazuje dřívější MiniManager a Rayjet commander.
Zjistit více

Volitelné příslušenství

Zlepšuje laserové gravírování na mnoha materiálech a zároveň chrání optiku laseru.
Zjistit více
Odsávací systém s dvěma turbínami pro náročnější aplikace.
Zjistit více
Odsávací systém Atmos filtruje nečistoty a prach. Nastavuje nové standardy, pokud jde o komfort při manipulaci, efektivitu a provozní náklady.
Zjistit více
Pracovní stůl je feromagnetický po celém povrchu. To znamená, že lze jednoduše použít magnety pro upevnění tenkých materiálů jako je papír, fólie nebo filmy.
Zjistit více
Předfiltrační systém byl navržen speciálně pro laserové gravírování a laserové řezání aplikací a zajišťuje, že hrubé částice a prach jsou jednoduše odděleny od odpadního vzduchu před vstupem do hlavního filtru odsávacího systému. Tím se významně zvyšuje životnost filtrů vašeho odsavače.
Zjistit více
Při dělení materiálů lze volitelně použít řezací stůl Honeycomb. Použitím řezacího stolu se omezují zpětné odrazy od pracovního stolu, které mohou způsobit poškození spodní části řezaného materiálu.
Zjistit více
Pracovní stůl je feromagnetický po celém povrchu. To znamená, že lze jednoduše použít magnety pro upevnění tenkých materiálů jako je papír, fólie nebo filmy.
Zjistit více
Ventilátor lze použít k odsávání zplodin při řezání a gravírování.
Zjistit více